Koniec lata to dla wielu okres gorszego samopoczucia. Zmienia się pogoda, drzewa gubią liście, a z szafy wyciągamy cieplejsze ubrania. Nie wszyscy tak entuzjastycznie witają jesień. Każdego roku szukamy sposobu na jesienny nastrój.

Ponura, deszczowa pogoda i tęsknota za słońcem skłaniają nas ku refleksjom o przemijaniu. Nie możemy pozbyć się wrażenia, że czas ucieka, a my stojąc w kaloszach pod parasolem po prostu bezczynnie czekamy.

Czy możemy uprzyjemnić sobie ten niezbyt urodziwy okres roku? Oczywiście. Zawsze warto szukać pozytywów, nawet jeżeli na pierwszy rzut oka nic nie wydaje się optymistyczne. Jesień również potrafi być piękna. Musimy tylko chcieć ją taką widzieć. Skoro brzydka pogoda nie skłania do wyjścia na zewnątrz, skupmy się na przestrzeni, która nas otacza. Kominek nie tylko generuje ciepło, ale przede wszystkim wprawia w doskonały nastrój. Podobnie pyszna, gorąca herbata z cytryną i miodem. Stosy kolorowych poduszek i miękkie, wełniane pledy pozwolą nam ochronić się przed chłodem i wygodnie spędzić czas. Teraz potrzebujemy jedynie dobrej książki lub filmu, lampki wina i nawet najgorsza jesień nie wydaje się już taka straszna.
Tak niewiele potrzebujemy do szczęścia. Jesienny nastrój nie musi oznaczać czegoś negatywnego.