Leczenie endodontyczne, czyli popularnie określane jako leczenie kanałowe- Kraków czy inne miasto Polski- wszędzie jet tak samo popularne i dostępne i w większości przypadków po prostu nieuniknione. Przymus leczenia tą metodą pojawia się, gdy rozwijająca się próchnica wywołuje zapalenie miazgi zęba. Jak  przebiega zabieg i co powinieneś o nim wiedzieć?

Leczeni kanałowe nie takie straszne

Jeszcze do niedawna większość osób wybierała wyrwanie zęba zamiast leczenia endodontycznego, ponieważ wiązało się to z dużym bólem i nieprzyjemnymi doznaniami. Obecnie leczenie kanałowe nie jest procesem bolesnym, a pozwala efektywnie uratować zęba i uniknąć nieestetycznych braków w uzębieniu. Jak wiemy zęby nie tylko dobrze wyglądają w komplecie, ale ułatwiają również proces trawienia.

Dla kogo leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe Kraków dostępne jest w większości gabinetów stomatologicznych bez względu na miasto: Kraków czy mniejsze miejscowości Polski. Zaniedbana próchnica rozprzestrzenia się na pozostałe warstwy zęba, atakując niżej położone obszary. Zaczyna się od zębiny, po czym wędruje do miazgi. Coraz liczniejsze bakterie odpowiadają za stan zapalny, który utrudnia codzienne funkcjonowanie i może trwać od kilku minut do nawet kliku godzin. Nasila się w trakcie spożywania słodyczy oraz napojów o zmiennych temperaturach.

Ten stan obliguje do wizyty u dentysty, by zapobiec dalszym zmianom w strukturze zęba. Brak leczenia prowadzi m.in. do martwicy czy ostrych zapaleń z ogniskami ropy. Problem nasila się i staje się coraz poważniejszy. Jednak wczesna interwencja specjalisty, który prowadzi gabinet- Kraków czy Warszawa- potrafi zdziałać cuda.