Posted by admin | Możliwość komentowania Polityka, to dziedziną zajmująca się najważniejszymi elementami życia społecznego została wyłączona

Czy Polska skorzystała na wejściu do Unii Europejskiej?
Jakiś czas temu była dziewiąta rocznica wejścia Polski do UE. Warto w takim razie zastanowić się czy w istocie wejście naszego kraju do Unii Europejskiej sprawiło, że wreszcie możemy być usatysfakcjonowani z rozwoju Polski. Cóż – ciężko w sumie powiedzieć na takowe pytanie. Przecież nadal gonimy Austrię albo Irlandię. Chociaż chciałoby się powiedzieć, że jest dobrze, to ciężko tak powiedzieć. Choć naturalnie w porównaniu z pozostałymi krajami, które ponad 20-lat temu także odzyskały upragnioną wolność, to wcale nie jest tak źle. Można śmiało powiedzieć, że ludzie bardzo lubią narzekać, przez co wcale nie widzą pozytywów.
Weźmy choćby pod uwagę to, że polityka UE sprawia, iż wreszcie w Polsce jest wiele pieniędzy na chociażby oczyszczalnie ścieków czy drogi. Oczywiście dużo pieniędzy jest roztrwanianych, lecz widać znaczące postępy. A poza tym sytuacja geopolityczna naszego kraju uległa sporej poprawie. A więc można powiedzieć, że gdyby nie UE, mocno przypominalibyśmy chociażby Ukrainę – piękny kraj, ale bardzo mocno podzielony, mocno niedoinwestowany. A więc podsumowując: choć UE ma dużo wad, które w istocie zagrażają Polsce, całej Europie, to jednakowoż cieszy, że Polacy powiedzieli tak dla Unii. Tak naprawdę nie było innego rozwiązania.

Comments are closed.